Bulgaria

Public Holidays in Bulgaria 2024
A list of public holidays observed in Bulgaria

Date Name
Monday 1/1/2024 New Year's Day
Нова година
Public
Sunday 3/3/2024 Liberation Day
Ден на Освобождението на България от османско робство
Public
Wednesday 5/1/2024 International Workers' Day
Ден на труда и на международната работническа солидарност
Public
Sunday 5/5/2024 Easter Sunday
Великден
Public
Monday 5/6/2024 Easter Monday
Велики понеделник
Public
Monday 5/6/2024 Saint George's Day
Гергьовден, ден на храбростта и Българската армия
Public
Friday 5/24/2024 Saints Cyril and Methodius Day
Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост
Public
Tuesday 8/6/2024 Unification Day
Ден на Съединението
Public
Thursday 8/22/2024 Independence Day
Ден на независимостта на България
Public
Friday 11/1/2024 National Awakening Day
Ден на народните будители
Public
Tuesday 12/24/2024 Christmas Eve
Бъдни вечер
Public
Wednesday 12/25/2024 Christmas Day
Рождество Христово
Public
Thursday 12/26/2024 St. Stephen's Day
Рождество Христово
Public
Startdate Enddate Days Need Bridge Day
12/30/2023 1/1/2024 3
5/4/2024 5/6/2024 3
5/24/2024 5/26/2024 3
8/3/2024 8/6/2024 4
8/22/2024 8/25/2024 4
11/1/2024 11/3/2024 3
12/21/2024 12/24/2024 4
12/26/2024 12/29/2024 4