Bulgaria

Public Holidays in Bulgaria 2020
A list of public holidays observed in Bulgaria

Date Name
Wednesday 1/1/2020 New Year's Day
Нова година
Public
Tuesday 3/3/2020 Liberation Day
Ден на Освобождението на България от османско робство
Public
Sunday 4/19/2020 Easter Sunday
Великден
Public
Monday 4/20/2020 Easter Monday
Велики понеделник
Public
Friday 5/1/2020 International Workers' Day
Ден на труда и на международната работническа солидарност
Public
Wednesday 5/6/2020 Saint George's Day
Гергьовден, ден на храбростта и Българската армия
Public
Sunday 5/24/2020 Saints Cyril and Methodius Day
Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост
Public
Thursday 8/6/2020 Unification Day
Ден на Съединението
Public
Saturday 8/22/2020 Independence Day
Ден на независимостта на България
Public
Sunday 11/1/2020 National Awakening Day
Ден на народните будители
Public
Thursday 12/24/2020 Christmas Eve
Бъдни вечер
Public
Friday 12/25/2020 Christmas Day
Рождество Христово
Public
Saturday 12/26/2020 St. Stephen's Day
Рождество Христово
Public
Startdate Enddate Days Need Bridge Day
2/29/2020 3/3/2020 4
4/18/2020 4/20/2020 3
5/1/2020 5/3/2020 3
8/6/2020 8/9/2020 4
12/24/2020 12/27/2020 4
12/25/2020 12/27/2020 3