Bulgaria

Public Holidays in Bulgaria 2016
A list of public holidays observed in Bulgaria

Date Name
Friday 1/1/2016 New Year's Day
Нова година
Public
Thursday 3/3/2016 Liberation Day
Ден на Освобождението на България от османско робство
Public
Sunday 5/1/2016 Easter Sunday
Великден
Public
Sunday 5/1/2016 International Workers' Day
Ден на труда и на международната работническа солидарност
Public
Monday 5/2/2016 Easter Monday
Велики понеделник
Public
Friday 5/6/2016 Saint George's Day
Гергьовден, ден на храбростта и Българската армия
Public
Tuesday 5/24/2016 Saints Cyril and Methodius Day
Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост
Public
Saturday 8/6/2016 Unification Day
Ден на Съединението
Public
Monday 8/22/2016 Independence Day
Ден на независимостта на България
Public
Tuesday 11/1/2016 National Awakening Day
Ден на народните будители
Public
Saturday 12/24/2016 Christmas Eve
Бъдни вечер
Public
Sunday 12/25/2016 Christmas Day
Рождество Христово
Public
Monday 12/26/2016 St. Stephen's Day
Рождество Христово
Public
Startdate Enddate Days Need Bridge Day
1/1/2016 1/3/2016 3
3/3/2016 3/6/2016 4
4/30/2016 5/2/2016 3
5/6/2016 5/8/2016 3
5/21/2016 5/24/2016 4
8/20/2016 8/22/2016 3
10/29/2016 11/1/2016 4
12/24/2016 12/26/2016 3