Bulgaria

Public Holidays in Bulgaria 2015
A list of public holidays observed in Bulgaria

Date Name
Thursday 1/1/2015 New Year's Day
Нова година
Public
Tuesday 3/3/2015 Liberation Day
Ден на Освобождението на България от османско робство
Public
Sunday 4/12/2015 Easter Sunday
Великден
Public
Monday 4/13/2015 Easter Monday
Велики понеделник
Public
Friday 5/1/2015 International Workers' Day
Ден на труда и на международната работническа солидарност
Public
Wednesday 5/6/2015 Saint George's Day
Гергьовден, ден на храбростта и Българската армия
Public
Sunday 5/24/2015 Saints Cyril and Methodius Day
Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост
Public
Thursday 8/6/2015 Unification Day
Ден на Съединението
Public
Saturday 8/22/2015 Independence Day
Ден на независимостта на България
Public
Sunday 11/1/2015 National Awakening Day
Ден на народните будители
Public
Thursday 12/24/2015 Christmas Eve
Бъдни вечер
Public
Friday 12/25/2015 Christmas Day
Рождество Христово
Public
Saturday 12/26/2015 St. Stephen's Day
Рождество Христово
Public
Startdate Enddate Days Need Bridge Day
1/1/2015 1/4/2015 4
2/28/2015 3/3/2015 4
4/11/2015 4/13/2015 3
5/1/2015 5/3/2015 3
8/6/2015 8/9/2015 4
12/24/2015 12/27/2015 4
12/25/2015 12/27/2015 3