Bulgaria

Public Holidays in Bulgaria 2018
A list of public holidays observed in Bulgaria

Date Name
Monday 1/1/2018 New Year's Day
Нова година
Public
Saturday 3/3/2018 Liberation Day
Ден на Освобождението на България от османско робство
Public
Sunday 4/8/2018 Easter Sunday
Великден
Public
Monday 4/9/2018 Easter Monday
Велики понеделник
Public
Tuesday 5/1/2018 International Workers' Day
Ден на труда и на международната работническа солидарност
Public
Sunday 5/6/2018 Saint George's Day
Гергьовден, ден на храбростта и Българската армия
Public
Thursday 5/24/2018 Saints Cyril and Methodius Day
Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост
Public
Monday 8/6/2018 Unification Day
Ден на Съединението
Public
Wednesday 8/22/2018 Independence Day
Ден на независимостта на България
Public
Thursday 11/1/2018 National Awakening Day
Ден на народните будители
Public
Monday 12/24/2018 Christmas Eve
Бъдни вечер
Public
Tuesday 12/25/2018 Christmas Day
Рождество Христово
Public
Wednesday 12/26/2018 St. Stephen's Day
Рождество Христово
Public
Startdate Enddate Days Need Bridge Day
12/30/2017 1/1/2018 3
4/7/2018 4/9/2018 3
4/28/2018 5/1/2018 4
5/24/2018 5/27/2018 4
8/4/2018 8/6/2018 3
11/1/2018 11/4/2018 4
12/22/2018 12/25/2018 4